MYA-gaala 30.5.

Tänä vuonna Meilahden yläasteen gaala toteutui kuukauden normaaliaikataulusta jäljessä. Iloittelevasta ohjelmasta vauhdikkaine tanssi- ja lauluesityksineen vastasivat oppilaskunnan hallitus sekä valinnaisen musailmaisun ryhmä.

Perinteiseen tapaan gaalassa palkittiin eri elämänaloilla kunnostautuneita meikkulaisia. Palkituiksi pääsivät mm. vuoden tyyli, vuoden urheilija ja vuoden ysiluokkalainen. Vuoden opettajaksi valittiin jo toista kertaa peräkkäin Petri Nyberg. Onnea kaikille palkituille!

Ystävänpäiväelokuvassa tutuiksi tulleiden Sakun, Ilmarin, Juulian ja Amandan vaiheita päästiin seuraamaan uudessa elokuvassa, jonka oli käsikirjoittanut ja ohjannut Nooa Kyrönseppä. Päärooleissa esiintyivät Erik Ehrstöm (8A), Nooa Kyrönseppä (8F), Isla Manninen (8A), Peik Pirhonen (8I) ja Katja Jääskeläinen (8I).